İTÜİZDER EĞİTİM ve KOÇLUK BİRİMİ KURULDU

İTÜLÜLER BİRLİĞİ İzmir Şubesi Yönetim Kurulu Başkanı Sn. Süreyya Karaman, yönetim kurulu ve tüm katılımcıların uzun süredir istediği bir adımı daha gerçekleştirdi.İzmir Kordon’da bulunan binalarının 4. Katını Eğitim Birimi olarak hizmete açtı.

İTÜİZDER Eğitim ve Koçluk Birimi’nin açılışında konuşan Süreyya Bey, ihtiyaçlar ve yapılacaklar konusunda şunları söyledi; Mezunlar derneği olarak bugüne kadar gerek gençlerimize, gerek özel sektörde yer alan mezunlarımıza, gerekse emeklilerimize bir buluşma, paylaşma, dayanışma yeri olarak kucak açtık. Her profilden katılımcının çeşitli isteklerini toparladık ve yine onlara hizmet olarak geri döndürmeye karar verdik.

İlk çalışmamızı, hali hazırda hayata hazırlanan lise öğrencilerine yönelik hazırladık.Gelecek kaygısı taşıyan, ne istediğine tam karar verememiş gençlerimize yardımcı olmak gelecek nesillerimize borcumuzdur. Bunun için İzmir’de yer alan tüm liseli gençlere “ Hangi mesleği seçmeliyim?” adı altında 1 saatlik sunum ve istenmesi halinde grupça atölye çalışması, bireysel danışmanlık ve koçluk programları hazırladık.

Gençlerimiz bizim için çok kıymetli.Yeteneklerine, kişiliklerine uygun, severek çalışacakları işlere sahip olmaları mutlu olmaları demektir. Biz onların bunu gerçekleştirmelerini sağlarsak, onlarda sonraki nesillerine aynı aktarımları yapacaktır. Öncelikli isteğimiz budur.

“Yalnızca İstanbul Teknik Üniversitesi’ne girmek isteyen gençlerle mi çalışacaksınız?” diye soracak olursanız, “Hayır. Tüm gençlerimize açık olacak bu çalışmalar. Gençler hepimizin. Gelecek hepimizin.”Yalnızca lise değil, iş hayatına hazırlanan üniversite gençliğine ve özel sektöre de sunacağımız hizmetler olacak.

İş görüşmesinden çekinen, görüşmelerde nasıl davranması gerektiğini bilmeyen gençlerimize, masanın diğer tarafında yer almış kişiler tarafından sunumlar vermeyi, uygulamalı çalışmalar yapmayı da programımıza almış bulunuyoruz. Üniversiteli gençlerimizin özellikle istediği bir çalışma da budur.

Sektörde çalışan üst düzey yönetici, CEO veya şirket sahiplerinin tecrübelerini aktaracakları, gençlerimizin sorularını cevaplayacakları programlar da üniversite gençlerimize sunulacaktır.

Yine aynı şekilde özel sektöre ve genel katılıma açık programlarımıza baktığımızda da içerik oldukça dolu.Anlayacağınız yapacak çok işimiz var ve biz misyonumuzu gerçekleştirmek için harekete geçtik.

Programlarımızı sosyal medyadan, bilfiil derneğimize gelerek ya da telefon ile bilgi alarak takip edebilirsiniz.

Tüm eğitim hizmetlerimizin takip ve yönetiminde yine İstanbul Teknik Üniversitesi mezunu olan Sn. Esin Erek yapmaktadır.Aynı zamanda profesyonel koçluk yapan Esin hanım, eğitimlerimizin bir çoğunun da sahibidir. İTÜİZDER olarak İzmir’i kucaklıyoruz.